Telefon
WhatsApp

Suluada

Fotoğraflarını gördüğünüzde Dünya’da olmasına şaşıracağınız bu koy Türkiye’de yer alıyor olmasıyla sizi daha da şaşırtacak. Adeta bir ada ülkesindeymişsiniz gibi hissettiren Suluada, turkuaz rengi denizi, bembeyaz kumsalı, temizliği, berraklığıyla size iyi ki dedirtecek. Hayatınızda muhakkak tecrübe etmeniz gereken denizi, gittiğinizde size kendisini aşık edecek. Adeta tropik topraklardaymış hissiyatını veren bu güzel manzara, gelenlerin bir daha gelmek için can attığı cinsten. Tatil rotanızda muhakkak bulunması gereken bu yer, temiz suyu ve el değmemiş doğası ile doğaseverlere kucak açıyor. Pırıl pırıl denizine eşlik eden bembeyaz plajı ile bu saklı cennet kesinlikle görülmeyi hak ediyor.

Suluada

Rotanız güney sahillerinde Antalya ise ve görmeniz gereken olmazsa olmaz yerler listesi yapmayı düşünüyorsanız, ilk sıraya Türkiye’nin Maldivler’i olan Suluada’yı muhakkak eklemelisiniz. Yüzmenin ayrı dalış yapmanın ayrı keyif verdiği bu koyda, su altı dalışını mutlaka denemelisiniz. Berrak su zaten sizi kendisine çekecek. Su altı dalışına ilginiz olmasa bile bu seyahatinizde denemek isteyecekseniz. Suluada güzelliği ile kendisinden epeyce söz ettirmiş olduğundan, popüler ve kalabalık olması şaşırtıcı gelmemeli.  Bu ziyaretinizde sadece adaya gelen teknelerin yoğunluğundan yakınabilirsiniz ki hafta içindeki yoğunluk hafta sonu kadar olmuyor.

Sakinlikten hoşlanıyorsanız ve bu doğa güzelliğini daha az insanla deneyimlemek istiyorsanız hafta içi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Zira Adrasan tekne turu haftanın yedi günü Suluada’yı ziyaret ediyor. Suluada ismini bölgedeki büyük kayalıklardan çıkan tatlı sudan alıyor. Eğer su kaynağını görmek ve şifalı sudan faydalanmak isterseniz kayalıklara doğru tırmanmanız gerekiyor. Böyle bir düşünceniz varsa yanınıza uygun ayakkabılarınızı almanızı tavsiye ederiz. Çünkü kayalıklara tırmanırken dikkatli olmanızda fayda var. Suluada’ya gitmenin tek yolu ise tekne ulaşımı. Suluada tekne turu ile bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarırken bölgedeki diğer koyları da ziyaret edebilme imkanına sahip olacaksınız.

Suluada Plaj

Türkiye’de Maldivler Deneyimi Suluada!

Denizin tam ortasında yer alan bu adanın fotoğraflarını gördüğünüzde muhtemelen efektlerle bu görünümü kazandığını düşünecekseniz. Ancak bu düşünceden Suluada’yı gördüğünüz an vazgeçecekseniz. Adanın doğal sakinleri yalnızca kayalıklarda rahatça hareket edebilen dağ keçileri ve turkuaz denizin koyu maviye dönüştüğü yerlerdeki Akdeniz fokları. Adayı gördüğünüzde adadan ayrılmak zor geleceği için akla gelen ilk soru Suluada’da kamp yapılır mı olacaktır. Adanın kocaman kayalıklardan oluştuğu ve hatta birkaç kayanın denize düşüp doğal tünel yaptığı bu ortamda kamp biraz tehlikeli olabilmekle beraber kamp yapabilmek ziyaretçilerin inisiyatifinden ziyade Jandarmanın iznine bağlanmış durumda. Çadır kurulabilecek tek uygun alan plaj.

Bazı kesimler tarafından kuşbakışı bakıldığında yunus balığını andıran Suluada’da iki adet plaj bulunmakla beraber bu plajların ikisi de beyaz kumsala ve berrak turkuaz denize sahip. Adayı çevreleyen kayalıkların zamanla aşınıp denize düşmesi ile pek çok doğal mağaranın oluştuğu bölgede, mağaralara Aşk Mağaraları adı verilmiş. Kayalıkların altından yüzerek su altı mağaralarının keyfini çıkarmak isteyeceksiniz. Yine de dikkatli olmakta fayda var. Çünkü bölge mağaralarının yoğunluğu sebebi ile güçlü bir akıntıya sahip. Hayatınızda sürekli göremeyeceğiniz ve aşınarak ya da doğal afetlerle formunu zamanla kaybedecek bu mağaralarda muhakkak fotoğraf çekinmelisiniz. Tercihiniz bu lokasyonda fotoğraf çekmek için mola veren Adrasan Tekne Turu ile anlaşmanız yönünde olmalıdır. Olympos ile Adrasan arasında kalan bu bölgedeki koyların hepsini görebilmenin en ekonomik yolu tekne turu ile mümkün. Bölgedeki tüm tarihi değerleri, muhakkak görülmesi gereken yerleri atlamadan ve zamanınızı da en verimli şekilde kullanmaya imkân veren Adrasan tekne turunda yemek, çay ve meyve servisleri de bulunmaktadır.

Suluada nerededir?

Suluada, Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan'da yer alan küçük bir adadır. Adrasan sahilinden yaklaşık 10-15 km uzaklıkta kalan bu bölge, Türkiye'nin Maldivleri olarak tabir ediliyor.


Suluada'ya nasıl gidilir?

Suluada'ya ulaşım yalnızca deniz yolu ile mümkün. Adrasan'da yer alan tekne turları ile bölgeye gitmek ise oldukça kolay. Tekne ile yapılan yaklaşık yarım saatlik yolculuğun ardından adaya ulaşabiliyorsunuz.


Suluada'da kamp yapmak mümkün mü?

Suluada kamp yapmak için uygun yerler arasında yer almaktadır. Bölgeye yalnızca tekne ulaşımı ile erişim sağlandığından kaptanınızdan sizi daha sonra almasını isteyebilirsiniz. Kamp ekipmanlarınızı tam olarak yanınıza almanızda fayda var zira bölgede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yapı bulunmuyor.


Suluada denizi nasıl?

Suluada denizi öylesine temiz ki bu deniz ve plaj için Maldivler benzetmesi yapılıyor. Turkuaz denizi ve bembeyaz plajı ile her geçen sezon daha da popüler olan Suluada'da denizin tadını doya doya çıkarabilirsiniz.


Suluada tekne turu rotası nasıl?

Suluada tekne turu rotasında bulunan koyları gezmek yaklaşık 7:30 saat sürüyor. Sabah 10:00'da çıkıp akşam 17:30 civarı dönüş yapıyoruz. Suluada tekne turu ile gezeceğiniz yerler ve koylar:

·Suluada Ön Plajı

·Suluada Suyun Çıktığı Taraf

·Aşk Mağarası

·Amerikan Plajı

·Fener Koyu


Suluada tekne turu fiyatları ne kadar?

Suluada tekne turu fiyatları sizin seçiminize göre değişkenlik göstermektedir. Suluada tekne turu standart tur, özel tur, mehtap turu olarak 3 farklı seçenek ve zaman diliminde hizmetinize hazırdır. Suluada tekne turu hakkında fiyat ve sorularınız için Bayram kaptan ile iletişime geçebilirsiniz.