Telefon
WhatsApp

Akseki Koyu

Akseki Koyu, Adrasan ile Olympos bölgesi arasında yer almaktadır. Karadan ulaşımın pek mümkün olmadığı bu koya gidebilmenin tek yolu deniz ulaşımıdır. Bir trekking aktivitesi yapacaksanız tabi ki bu mümkündür fakat bu eşsiz koyun tadını tam anlamıyla çıkarabilmeniz için kendinizi mavi ve yeşilin kollarına bırakmanızı tavsiye ederiz. Kamp tutkunları için Adrasan’ın keşfedilmemiş yerlerinden olan bu doğal güzelliği keşfettiğinizde emin olun tekrar gelmek isteyeceksiniz. Dik yamaçların hemen altında bulunduğundan uzaktan küçük bir alan gibi görünse de koya vardığınızda yüzmek, dinlenmek ve etrafı keşfetmek için can atacaksınız.

Akseki Koyu

Roma İmparatorluğu’na dayanan Akseki tarihi, önceleri “Marla” ya da “Marulya” gibi isimlerle adlandırılmaktaydı. Torosların batısında yer alan bu bölge Akdeniz iklimine özgü Kızılçam ve Köknar ağaçları ile kaplanmış durumda. Akseki Koyu’nun bir yerleşim birimine olan uzaklığı ise yaklaşık yarım saat sürüyor. Bu ulaşımında deniz yoluyla sağlandığını belirtelim. Çünkü Akseki Koyu’nda herhangi bir yerleşke bulunmuyor.

Deniz ile ulaşımın mümkün olduğu Akseki Koyu, çarşaf gibi denizi, serin suları ve harika plajı ile görülmeyi hak ediyor. Daha önce herhangi bir tekne turu deneyimi yaşamayan kişilerce bilinmeyen bu alan keşfedilmek için sizleri bekliyor. Üstelik Akseki Koyu yapacağınız tekne turları arasında görebileceğiniz yerlerden sadece biri. Bu tekne turunda, Bayram Kaptan uzun yıllara borçlu olduğu deneyimi ve bilgisi ile gezilen yerler hakkında sizlere bilgi verirken, çok az insanın gördüğü el değmemiş güzellikleri görmenin verdiği mutluluğu hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Adrasan bölgesinin en geniş koylarından biri olan Akseki Koyu, kalabalıktan uzak sessiz ve sakin bir koydur.

Gün boyu rahatlıkla zaman geçirebileceğiniz bölgede mağaralar da bulunmakta. Dilerseniz bu mağaları keşfe çıktıktan sonra bölgede kamp kurabilirsiniz. Fakat temiz su ve diğer ihtiyaçlarınızı önceden temin etmenizi tavsiye ederiz.

Akseki Koyu’nun gün boyu hiç değişmeyen çarşaf gibi denizi oldukça temizdir. Öyle ki dalış yapmak isteyenler bu aktiviteyi rahatça gerçekleştirebilirler. Eğer Adrasan tekne turu yapmayı planlıyorsanız Akseki Koyu’nu mutlaka görmelisiniz. Akseki’deki büyüleyici su altı dünyası kesinlikle başınızı döndürecek cinsten. Issız ve keşfedilmemiş bu koyun plajına adım attığınızda ise bölgedeki diğer plajlardan farklı olduğunu hemen hissedeceksiniz. Ayrıca Adrasan’da gezilecek yerler arasında yalnızca bu koy bulunmuyor. Eğer yeteri kadar zamanınız varsa gittiğiniz her koyda mutlaka bir gün konaklamalısınız. Doğayı keşmetmek, berrak suya dalış yapmak, yüzmek ve herkesten uzak ıssız bir yerde kafanızı dinlemek isterseniz Akseki Koyu tam da aradığınız yer. Kalabalık ve gürültüden uzak rahat bir tatil yapmak istiyorsanız adrasandatekne.com ile harika tekne turları sizin için doğru adres olacak. Akseki koyundan sonra Suluada 'yı ziyaret etmeyi unutmayın!

 

Akseki Koyu Nerede Bulunmaktadır?

Daha önce tekne turuna katılmamış kişiler tarafından bilinmeyen ıssız doğa harikası Akseki Koyu, Adrasan'da bulunmaktadır. İlk etapta küçük gibi görünse de etrafında keşfedilmeye değer yerler yer alır. Adrasan ile Olympos arasında kalan bölgeye en yakın koy ise Cennet Koyu'dur.

Akseki Koyu'na Nasıl Gidilir?

Akseki Koyu'na karadan ulaşımın olmadığı söylenilebilir. Eğer yeterince vaktiniz varsa koya ulaşmak için aracınızı bıraktıktan sonra bir hayli yürüyüş yapmanız gerekiyor. Yürüyüş esnasında yanınızda bulunduracağınız yükü de hesap edersiniz bu durum sizi bir hayli yorabilir. Bu nedenle deniz ulaşımını tercih etmenizde fayda var. Düzenlenen Adrasan teke turları ile koya ulaşmanız oldukça kolay.

Akseki Koyu'nda Neler Yapılır?

Akseki Koyu'na vardığınızda suyun canlılığı ve berraklığı sizi oldukça şaşırtacak. Keşfedilmemiş olması sebebi ile hem deniz hem de koy oldukça temiz durumda. Dilerseniz burada su altı dünyasına dalış yapabilir, serin sulara kendinizi bırakabilir ya da kamp kurabilirsiniz. Fakat kamp kuracaksanız, içme suyu dahil tam teçhizatlı olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü en yakım yerleşim birimi oldukça uzakta yer alıyor.