Telefon
WhatsApp

Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu, Adrasan’dan deniz yolu ile yaklaşık 300 m kadar uzaklıkta yer alan küçük bir koydur. Adrasan etrafında yer alan irili ufaklı koylardan yalnızca bir tanesi olan bu harika koy, tatil planlarınız arasında gidilip görülmeye değer yerler arasında muhakkak olmalı. İster günübirlik tekne turu ile isterseniz de kamp yapmak için gidebileceğiniz bu koy mavi ile yeşilin harika uyumu ile sizi karşılayacak. Sessiz ve sakin, doğa ile iç içe olabileceğiniz bu koya kara yolu ve deniz yolundan ulaşım mümkün. Araç ile ya da yürüyüş yaparak ulaşmak istediğinizde orman içerisinden geçen yolun sahile kadar inmediğini de belirtelim.

Kargıcak Koyu

Şehir stresinden uzak, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız kalabalıktan uzak bu yerde kamp kurabilirsiniz. Adrasan’a olan yakınlığı ile kamp esnasında oluşabilecek ihtiyaçlara karşı konumunun da avantajlı olduğunu söyleyebilmek mümkün. Özellikle son dönemlerde kamp yapanların sayısının giderek artması, ilgiyi el değmemiş ve sakin koylara yöneltiyor. Adrasan tekne turu ile görebileceğiniz birçok koydan bir tanesi olan Kargıcak Koyu, temiz denizi ve plajı ile ziyaretçilerini mest ediyor. Hem su altı dünyasının zenginliği hem de ağaçların plaja kadar indiği bu güzel bölge gelenlerin bir daha görmek isteyeceği cinsten. Plaj kumu ve taşların yer yer karışık olduğu koyda market ya da içme suyu bulunmuyor. Bu sebeple bu ihtiyaçlarınızı karşılamanız için yakınlarda yer alan Adrasan’a gitmeniz gerekiyor. Koydan Adrasan’a yürüyerek yaklaşık 30 ila 40 dakika arasında ulaşabilmek mümkün.

Kargıcak Koyu’na hafta sonu gitmeyi planlıyorsanız günübirlik ziyaretçileri de hesaba katmanızı tavsiye ederiz. Bu nedenle hafta içi ve hafta sonu sezon boyunca düzenlenen Adrasan tekne turu ile bölgeye ulaşım sağlamak daha avantajlı olabilir. Kamp yapmak için burayı tercih etmeyi planlıyorsanız bir tekne turu ile gelebilir, dönüşünüzü yine bir tekne turu ayarlayarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Araç ile geldiğinizde kamp yapacağınız bölgeye göre değişkenlik gösterse de en azından arabaya 5-10 dakikalık mesafede uzak kalabileceğinizi de belirtelim. Kargıcak koyuna gelmişken sonra Korsan koyu ve doğal güzellikleri ziyaret etmeyi unutmayın!

Adrasan Kargıcak Koyu

Tercihinizi bir tekne turundan yana kullanacaksanız Kargıcak Koyu, Adrasan’da görebileceğiniz birçok koydan yalnızca bir tanesi. Hepsi birbirinden farklı ve görülmeye değer. Gün içerisinde tüm koyları tek tek görebilmeniz mümkün.  Kargıcak Koyu’nda özellikle denize girmek isterseniz yanınızda mutlaka dalış ekipmanları bulundurmalısınız. Çünkü su altı dünyası kesinlikle keşfedilmeye değer. Ayrıca bölgede bir ya da birkaç gün kalmayı planlıyorsanız kamp malzemelerinizi tam olarak yanınıza almanızda fayda var. Koyda duş imkanı bulunmuyor fakat Adrasan sahilinde ücretsiz duş alabileceğiniz yerler de var. Market ve diğer ihtiyaçlarınız için yine en yakın yerleşim birimi olan Adrasan’ı kullanmanız gerekiyor. Kargıcak Koyu, el değmemiş güzellikleri ve keşfedilmeye değer su altı yaşamı ile doğaseverlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kalabalıktan uzak, sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız, Kargıcak Koyu tam da hayalini ettiğiniz yerlerden biri olabilir.

Kargıcak Koyu nerededir?

Kargıcak Koyu, Adrasan ile Olympos arasında kalan bölgede yer almaktadır. Bölgede irili ufaklık birçok koy bulanmaktadır. Koy, Adrasan'a yaklaşık 45 dakika yürüme mesafesindedir.


Kargıcak Koyu'na nasıl gidilir?

Kargıcak Koyu'na denizden ve karadan ulaşım imkanı mümkündür. Araç ile gidildiğinde koya 10-15 dakika yürüme mesafesinde aracınızı bırakmanız gerekebilir. Tekne turu ile ulaşımı tercih ederseniz ertesi gün kaptandan sizi almasını da isteyebilirsiniz. Adrasan'dan yürümeyi tercih ederseniz yarım saatten fazla yürümeniz gerekiyor.


Kargıcak Koyu'nda kamp yapılır mı?

Kargıcak Koyu kamp yapmak için uygun bir ortama sahiptir. Kamp yapacağınız alanın düzlüğüne göre dik kayalardan inmeniz gerekebilir. Temel ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz yer Adrasan'da bulunduğundan tam bir ekipmanla gelmeniz faydanıza olacaktır.