Telefon
WhatsApp

Korsan Koyu

Güneye inmek istiyorsunuz fakat pek çok kişi için tercih sebebi olan güney sahillerinin kalabalığından endişe mi ediyorsunuz? Öyleyse el değmemiş güzellikleri birlikte keşfedelim. Olabildiğince çam ağacının çevrelediği Korsan Koyu’nda uçsuz bucaksız Akdeniz bizi bekliyor!

Korsan Koyu

Korsan Koyu, Antik Kent yıkıntılarıı ardında kalan küçük, sessiz ve sakin bir koydur. Adını korsanların kralı olarak bilinen Zeniketes’den alır. Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan saklı cennet Korsan Koyu, Karagöz Sahili’ne yaklaşık 3 km uzaklıktadır. Mavi ve yeşilin her tonunu barındıran bu koy, Likya yürüyüş yolu güzergahında yer almaktadır.

Korsan Koyu, şehrin kalabalığı ve gürültüsünden sıkılanlar için berrak ve turkuaz denizinin yanında eşsiz manzarasıyla biz doğaseverlere kucak açıyor. İstisnasız her ziyaretçinin beğenisini kazanan Korsan Koyu’na ilk ziyaretinizi gerçekleştirecekseniz, emin olun tekrar geleceksiniz. Deniz, kum, güneş ve biraz da doğayla baş başa kalmak isteyenlerdenseniz, Korsan Koyu muhakkak tatil rotanızda bulunmalıdır.

Doğayla iç içe olmayı sevenlerdenseniz, Korsan Koyu’nda çadır kurup kamp yapabileceğiniz pek çok alan bulunmakla birlikte bölgede küçük kafetarya ve restoranlar da bulunmaktadır. Öyle ki koya adım attığınız andan itibaren kampseverlerin yoğun ilgi gösterdiği fark edeceksiniz. Muhteşem bir deniz deneyimi sunmasının yanısıra Gelidonya Feneri güzergahına doğru trekking yapmanıza imkan veren bu güzel tabiattan yürüyüşünüz esnasında papatya, adaçayı ve kekik gibi doğal ve faydalı bitkileri de toplayabilirsiniz. Üstelik bu yürüyüş yolu, dünyanın en iyi trekking alanlarından birisidir. Fotoğraflardan bir fikir sahibi olunabilir fakat bu eşsiz güzelliğin gidip görüldüğü taktirde tüm övgüleri hak ettiğini göreceksiniz.  Korsan Koyu’nda denizin ne denli berrak ve temiz olduğunu fark edeceksiniz. Bu nedenle dalış ekipmanlarınızı yanınıza almanızda fayda çünkü su altı dünyasının eşsiz deneyimi size harika anılar bırakacak. Adrasan tekne turu ile vakit geçirirken Ceneviz koyu ve diğer koyları ziyaret etmeyi unutmayın!

Korsan Koyu Nerededir?

Korsan Koyu, Antalya'ya araç ile yaklaşık 2 buçuk saat uzaklıkta yer alır. İki tepe arasında kalan küçük bir koydur. Yakınlarında Adrasan sahili bulunmaktadır. Koyu son yıllarda popüler kılan ise Gelidonya Feneri ile Olympos'a olan yakınlığıdır.


Korsan Koyu'na Nasıl Gidilir?

Korsan Koyu yolunun, araç ile gidecek kişiler için biraz çetrefilli olduğu söylenebilir. Otobanda ilerledikten sonra Belen Kavşağı istikametinde topraklı bir yola girilir. 10-15 dakika sonra yol ikiye ayrılmaktadır. Dar ve toprak yolda Adrasan istikametine kadar gidilmelidir. Bu nedenle araçla gitmek yerine tekne turunu tercih etmekte fayda vardır. Bu sayede birden fazla koy görme imkanına sahip olurken zamandan da oldukça tasarruf ettiğinizi göreceksiniz.


Korsan Koyu Denizi Nasıldır?

Korsan Koyu'nda günün her saati çarşaf gibi duran bir deniz sizi karşılayacak. Suyun berraklığı sayesinde su altında yaşayan canlıları rahatlıkla görebilmeniz mümkün. Bu nedenle yanınızda dalış takımlarınızı bulundurmak isteyebilirsiniz.


Korsan Koyu'nda Kamp Yapılır Mı?

Korsan Koyu'na vardığınızda buradan kesinlikle ayrılmak istemeyeceksiniz. Koya varır varmaz etrafta kamp çadırlarını görebilirsiniz. Kamp yapmak için uygun olan bu bölgede kamp kurduktan sonra bölgeden tekne turları ile ayrılarak diğer koylarda da kamp yapabilmeniz mümkün.