Telefon
WhatsApp

Olimpos

Olimpos

Olimpos, Antik Likya’nın en önemli liman şehirlerinden birisidir. Yüzyıllarca mitolojiye konu olmuştur. Akdeniz bölgesinde bulunan Olimpos Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlıdır. Türkiye’nin en iyi doğa tatili yapılabilecek yerleri arasına giren bu belde Antalya’ya 90 kilometre, Kumluca’ya 26 kilometre, Adrasan’a 9 km uzaklıktadır. Çam ağaçları, yemyeşil bitki örtüsü, el değmemiş muhteşem sahili ve Caretta Caretta’ları ile yaz sezonunda yüzbinlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Caretta Caretta’lar her sene düzenli olarak Olimpos’u ziyaret evet sahilin kuzey tarafına yumurtlarlar. Temmuz ve Ağustos aylarında sabahın erken saatlerinde denize girerseniz denizde ve sahilde Caretta Caretta’lar ile karşılaşabilirsiniz. Nesli tükenen bu kaplumbağaları korumak için sahilin belli bir kısmı sit alanı ilan edilmiştir.

Olympos kelimesi Yunancadan gelmektedir. Olympos Türkçe’de “Ulu dağ” anlamına gelmektedir. Sakin, huzurlu ve çam kokusuyla tatil yapmak istiyorsanız Olimpos’u tercih edebilirsiniz. 365 gün tatil yapılan bu beldede en yoğun tatil ayları Temmuz – Ağustos aylarıdır. Olimposta oteller, pansiyonlar ve çadır alanları bulunmaktadır. Denize yürüyüş mesafesinde olan bir işletmede kalarak tatilinizi yorulmadan geçirebilirsiniz. Denizi taş ve kum karışık olduğu için yanınızda deniz ayakkabısı bulundurabilirsiniz. Olimpos’un sahili haricinde farklı koyları keşfetmek isterseniz Adrasan tekne turu ve Suluada Tekne Turu sayfalarımızı inceleyerek tekne turlarına katılabilirsiniz.

Daha fazla gezmek isterseniz; ATV turlarına katılabilir, kano kiralayarak denize açılabilir, trekking turuna katılabilirsiniz. Olimpos’ta gece aktiviteleri de oldukça eğlencelidir. Civardaki işletmelerin barlarına gidebilir, eğlencelere katılabilir ya da sahildeki mini konserlere katılabilirsiniz.