Telefon
WhatsApp

Suluada Tekne Turu

Suluada Tekne Turu

Suluada Türkiye’nin Maldivler’i olarak bilinen ve son yıllarda tatilcilerin akın ettiği Akdeniz’de bir adadır. Suluada’nın bu kadar gözde olmasının sebebi deniz suyunun berraklığı ve kumunun rengidir. Adadan çıkan tatlı su tatilcilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Suluada civarında foklar, yunuslar, dağ keçileri ve yüzlerce çeşit su kuşları görebilme imkânınız bulunuyor. Civardaki halk, Suluada’da çıkan tatlı suyun şifalı olduğunu belirtirken insan vücudunda birçok faydası olduğunu da belirtiyorlar. Deniz maviliklerinin içerisinde bulunan bu adayı merak ettiğinizi duyar gibiyiz.

Plajından denizine kadar dünyanın en keyifli yerlerinden biri olan Suluada’ya her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden pek çok turist geliyor. Adrasan sahilinden kalkan Suluada tekne turları ile bölgenin tüm güzelliklerini gezerek tatilin tadını çıkarıyorlar. Suluada ve civarında bulunan 3 büyüleyici koyu daha ziyaret eden Mercan - 07 teknesi, bölgedeki en ünlü teknelerden biridir. Çocukluğundan beri bu işle uğraşan Bayram Kaptan’a rotanızı emanet etmek, günün en doğru kararı olacaktır!

Sulu Ada Tekne Turu Bayram Kaptan

Suluada Tekne Turu Rota ve Ulaşım

Suluada’ya yalnızca tekneler ile ulaşılabiliyor. Ulaşım her ne kadar tekne ile olsa da gününüzü Suluada’da geçirmek oldukça basit ve keyifli. Adaya ulaşım Adrasan sahilinden Bayram Kaptan ile mümkün. Adrasan’dan hareket eden Mercan07 yaklaşık 45 dakikalık eğlenceli bir yolculuğun sonunda Suluada’ya ulaştırıyor. Suluada tekne turu rotasının tam hali ise şu şekildedir:

  • Suluada Plajı,
  • Suluada Su Kaynağı,
  • Aşk Mağarası,
  • Amerikan Plajı,
  • Fener Koyu

Rotadaki yerlerin tamamı birinci dereceden sit alanı statüsüne sahiptir. Bu sebeple Suluada tekne turuna katıldığınızda göreceğiniz yerler el değmemiş bir güzelliğe sahiptir. Sosyal medyada beğeni rekorları kıracak fotoğraflara ev sahipliği yapan koyları, bir rehber eşliğinde gezmek oldukça keyiflidir. Doğasının yanında tarihi olarak da pek çok anlam ifade eden koyların hikayeleri, dinlemeye değer! Tura dahil olan hizmetleri göremk, rezervasyon yaptırmak ve tur ücretlerini öğrenmek için Suluada tekne turu fiyatları sayfasını inceleyebilir ve tüm soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

Suluada Tekne Turu’nda Neler Yapılır?

Suluda tekne turu, sadece bölgeleri ziyaret ettiğiniz bir turun çok ötesinde deneyimler vaad eder. Denizle koylara gittiğiniz sırada yolda güvertede güneşlenebilir, teknede çalan yaz şarkıları ile eğlenebilirsiniz. Gün içerisinde yapılan ikramlar ve soğuk içecek servisleriyle o gün özel hissetmek mümkün! Suluada tekne turunda uğradığınız durakların pek çoğu muhteşem su altı yaşamına sahiptir. Buralarda yüzmenin ötesine geçerek deniz altındaki dünyayı keşfedebilir ve harika anlar yaşayabilirsiniz. Bunun için tabii ki güneş gözlüğü, şnorkel gibi küçük ama etkili ekipmanlar gerekir. Tur öncesinde bu ekipmanları civar bölgedeki market ya da büfelerden temin etmek oldukça kolay.

Yüzmek dışında ise altın rengi plajlarda plaj oyunları oynamak, uzanıp güneşin ve denizin tadını çıkartırken kitap okumak yapılacak en güzel etkinlikler arasında bulunur. Ağaçlar ve koylar iç içe olduğu için orman içerisinde yürüyüşler yapmak da deniz - kum - güneş üçlemesinin yanında güzel durabilir. Tüm bunlara Suluada tekne turları ile erişebilir ve siz de hakettiğiniz o tatilin tadını zevkle çıkarabilirsiniz!

Doğum günü, evlenme teklifi gibi özel günler için özel Suluada tekne turları mevcuttur. Bayram Kaptan görkemli Mercan - 07 teknesi ile özel günlerinizde size en iyi hizmeti vermek için her şeyi sağlar. Mehtaba karşı mum ışığında özel bir yemek ya da sevdiklerinizle önemli bir kutlama! Tüm organizasyonlarınız için Bayram Kaptan’a ulaşabilirsiniz.

Suluada Tekne Turu Bayram Kaptan Farkıyla!

Bayram kaptanın rotaları arasında bulunan Suluada tekne turu ile Suluada ve çevre koylarını gezmeye hazır mısınız? Suluada tekne turu için saat 10:00’da Adrasan sahilinden hareket ederek Sulu ada ön plajına doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuğun ardından Suluada plajına ulaşıyoruz. 

Plajda 1 saat yüzme ve fotoğraf molası verdikten sonra Suluada’nın arka tarafında bulunan suyun çıktığı noktaya doğru ilerliyoruz. Suyun çıkışını izleyerek 1 saat tekne de yemek molası veriyoruz. Yemekten sonra Suluada tekne turunun rotasında bulunan aşk mağarasına doğru rotamızı çeviriyoruz. Aşk mağarasını arka planınıza alarak güzel fotoğraflar çekineceğiniz 10-15 dakikalık serbest bir vaktiniz oluyor. 

Aşk mağarasından sonra Amerikan plajına doğru ilerleyerek tertemiz berrak denizde ortalama 1 saatlik yüzme molası veriyoruz. Siz yüzerken Bayram Kaptan ve ailesi çayınızı demleyerek, yorgunluk çayınızı ikram ediyor. Çayınızı yudumlarken Fener koyuna doğru ilerleyeme başlıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuktan sonra çam ağaçlarının arasında gizlenmiş eşsiz bir koy olan Fener koyuna ulaşıyoruz. Dalgasız, derin olmayan fener Koyu’nda 1 saat yüzme molası veriyoruz. 

Molanın ardından Bayram Kaptan’ın hazırladığı meyveler ile yüzmenin getirdiği açlığı bir nebze olsun bastırıyoruz. Ardından yazın en hit müzikleri ile birlikte tekrar Adrasan sahiline doğru hareket ediyoruz. Yol boyu akşam güneşinin tadını hoş sohbetlerle çıkararak sahile ulaşıyoruz. Bu eğlenceli ve deneyim dolu yolda yanınızda olmaktan gurur duyuyoruz! Bu yüzden Suluada tekne turları ve Adrasan tekne turları için bizimle iletişime geçebiliriz.